Temmuz 29, 2020

20+ Adet Zekice İş Fikri | Yeni İş Fikirleri

Şarküteri Açma

Şarküteri ürünleri satma en çok para kazandıran işlerden biridir. Gıda sektörü, geçmişte olduğu gibi gelecekte de ihtiyaç duyulacak bir sektördür, çünkü temel ihtiyaçlarından olan yemek ihtiyacını karşılar. Bu nedenle, bu endüstriye katılmak sizler için mantıklıdır.

Açık delis’ten %35’e kadar kar elde edilebilir. Şarküteri açmak için ortalama 50 bin TL’lik bir sermayeye sahip olmanız sizin için yeterli olacaktır.

Şarküteri açtıktan sonra müşterilerini bulmanız çok önemlidir. Bunu başarabilmek için, uygun bir fiyata kaliteli ürünleri müşterilere sunmanız gerekir ve müşterinize karşı davranışınız kusursuz olmalıdır. Böylece müşterileriniz her zaman sizden alışveriş yapmak isteyecektir.

Şarküteri olarak, hijyen ve sağlık gibi durumlara da ilgili özeni göstermelisiniz. Zaten gerekli denetimler mutlaka yapılacaktır. Ancak, gözetim olmadan da temiz ve sağlıklı ürünler sunmanızı tavsiye ederim. Burada işe aldığınız personel de önemli bir etkiye sahiptir.

Alışveriş Merkezinde Bir Stant Açma

Para kazandıran iş fikirlerinin sayısı her geçen gün artmaktadır ve buna bağlı bir şekilde insanların alışveriş merkezlerine olan talebi yükselmektedir. Bu durumda, alışveriş merkezlerinde çeşitli iş fırsatlarınız vardır.

Alışveriş merkezindeki iş fırsatlarından biri bir stant açmaktır. Bir stant açarak çok para kazanılabilirsiniz. Alışveriş merkezine gittiğinizde, stantların insanların dikkatini nasıl çektiğini görüyorsunuz.

Bir stant açmaya karar verirseniz, iyi satılacak ürünleri veya ürünlerinizi belirlemelisiniz. Özellikle bir alışveriş merkezinde ürünlerinizi satan başka Stantlar olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer satacağınız ürenler başka bir stantta da satılıyorsa bu sizi olumsuz etkileyecektir.

Tavsiyem, başka stant ürünlerini satmamaktır. Farklı ürünlerden satacağınız ürünleri seçerseniz ve bunları insanların ilgisini çekecek şekilde pazarlarsanız, çok iyi satışlar yapabilirsiniz. Peki, bir stant açmak için ne kadar bütçeye ihtiyacınız vardır?

Standın açılması için 10-15 bin liralık bir bütçe sizin için yeterli olacaktır. Her alışveriş merkezinde kira ücretleri farklılık göstermektedir. Bu bilgiye göre istediğiniz bir yerde bütçenizi açıkça belirleyebilirsiniz. Ürünlerinizi de buna göre tedarik edersiniz.

Kargo Şubesi Alma

Ülkemizde kargo sayısı, insanların talepleri karşılığında her geçen gün artmaktadır. Kişisel transferlerin yanı sıra, e-ticaretin gelişmesiyle birlikte, internet alımlarının bir sonucu olarak kargo ihtiyacı artmıştır.

Her ilde veya ilçede birçok kargo Şubesi vardır. Ancak kargo sayısı arttıkça, bu kargo şubeleri yetersiz kalabilmektedir. Bu durumu göz önünde bulundurabilir ve bütçeniz varsa, kargo şubesi satın alarak bu işe girebilirsiniz.

Bir kargo Şubesi almak için büyük nakliye şirketleri ile iletişime geçmeniz size yarar sağlayacaktır. Yaklaşık 100-150 bin TL ile bir kargo şubesine sahip olabilirsiniz. Daha küçük kargo şirketleri ile anlaşırsanız, 30-40 bin TL bu iş için size yetecektir.

İşi yapmaya başladığınızda yani kargo şubesini aldığınızda, iyi bir kar elde ettiğinizi göreceksiniz. Kısa bir süre sonra ayda 20-30 bine kadar kar elde etmek mümkündür. Bu nedenle, bir kargo Şubesi satın almak çok karlı işler arasında önemli bir yere sahiptir.

Doğal Bitkiler Ve Organik Gıdalar Üretin

Yaşamları boyunca kimyasallarla korunan yiyecek ve içecekleri tüketmek zorunda kalan insanlar artık daha doğal ve taze ürünlere ilgi duymaya başladı. Özellikle fastfood ürünlerinden uzaklaşmak için çaba sarf ediyorlar.

Uzmanların ve doktorların tavsiyesi de buna etkilidir. Doktorlar insanları daha taze ve organik ürünler tüketmeleri konusunda uyarıyor ve insanları bu tavsiyeleri insanları daha çok etkiliyor.

Bu, organik ve taze yiyecekleri üretenler için uzaman ve doktorların bu tavsiyeleri harika bir fırsata dönüşüyor. Bu alandan para kazanmak istiyorsanız, doğal bitkiler ve organik gıdalar üretmeye başlayabilirsiniz. Bu ürünleri kendiniz pazarlayabilir veya pazarlara, ilaç şirketlerine toptan satabilirsiniz. Bu ürünleri üretmek ve satmak için bazı izinler almak zorundasınızdır.

Çevrimiçi Danışmanlık Yaparak Para Kazanma

Danışmanlık;  ticaretin, teknolojinin ve sosyal yaşamın gelişmesiyle birlikte hem bireyler hem de şirketler tarafından bazı konular hakkında danışmanlık hizmeti almaya başladı. Öyle ki, danışmanlık hizmetleri son 5 yılda %20 arttı. 

Teknoloji ve sorunların değişmesiyle birlikte yeni sorunlar ortaya çıkabiliyor ve sorunları olanlar bu sorunların çözümü için para dökmeye hazır halde bulunuyor. Bir şeyden emin veya uzmansanız, sizde danışmanlık sunabilirsiniz. Bu hizmetten oldukça fazla para kazanabilirsiniz. Bunun için bir danışmanlık şirketi kurabilir veya serbest meslek sahibi olarak iş bulabilirsiniz. 

Muhasebe Hizmetleri

Muhasebe herkesin ihtiyacı olan bir şeydir. Özellikle işletmeler her zaman muhasebe işleri için personele ihtiyaç duyarlar. Bir şirketin bağlı kuruluşu olarak çalışmak istemediğinizi söylerseniz, kendi muhasebe firmanızı kurarak farklı işler alabilirsiniz. Bu yol ile ciddi para kazanabilirsin.

Benim tavsiyem, işi yasalara uygun olarak kurmanız ve yönetmenizdir. Aksi takdirde, şimdi değilse, gelecekte sorunlar yaratabilir.

İnşaat Malzemelerinin Satışı

Türkiye’nin en iyi iş inşaat sektörlerinin hızlanmasıyla birlikte, inşaat malzemeleri de yüksek talep görmeye başladı. Özellikle gelişmekte olan alanlarda, inşa edilen binalar bu malzemelere ihtiyaç duymaktadır.

Böylece inşaat malzemeleri satarak para kazanabilirsiniz. Bunun için büyük şirketlerden distribütörlük alabilirsiniz. Distribütörlük sermayeniz yok ise, daha düşük fiyatlı malzemeler satabilecek bir işletmeye girebilirsiniz.

Çimento, harç, küçük ütüler, montaj malzemeleri, tuğla, cam, ahşap gibi malzemeleri satabilirsiniz. Bu sektörde iyi bir kar elde ettiğinizden emin olun. Bazı insanların zihninde, bu iş en çok para kazandıran işler listesinin en üstünde bile yer alabilir.

Yemek Yapma

Evet, yanlış okumadınız yemek yapma, sermayesiz iş fikirlerinden biridir. Çok iyi yemek yaparsanız ve bunun için zamanınız varsa, evde yemek pişirmek için zamanı olmayanlar için yemek yapabilirsiniz. Ya da partiler ve organizasyonlar için atıştırmalıklar yaparak para kazanabilirsiniz. Kendi evinizde veya uğraştığınız kişi tarafından belirtilen yerde yemek pişirmek istiyorsanız, herhangi bir sermaye koymadan para kazanabilirsiniz.

Bu çalışmanın faydaları hafife alınmamalıdır. İsterseniz, bir yemek kursuna gidebilir ve kendinizi daha fazla geliştirebilirsiniz. Bunun sonucunda çok daha fazla insanın sizden yiyecek talep etmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde yemek pişirmeyi hem keyifli hem de karlı hale getirebilirsiniz. Yakın çevrenizle yemek yapmaya başlayabilir daha sonra reklamlarınız veya sizi tavsiye eden kişiler sayesinde daha fazla müşteri bulabilirsiniz.

Çevirici

Çok iyi bir yabancı diliniz varsa veya tercüme etmek için yeterli diliniz varsa, çeviri size sermaye olmadan para kazandırabilir. Buradaki sermayeniz tam yabancı dil bilginizin olmasıdır. Bunu metin çevirisi veya turist rehberliği ile de yapabilirsiniz. Ayrıca, bir çevirmen olmak da yurtdışında size kapıları açabilir.

Çevirmen olmak, bir kişinin düşündüğü kadar zor değildir. Makaleleri, kitapları, broşürleri, dergileri çevirerek para kazanmak mümkündür. Kendinizi bu dilde yetkin bulamazsanız, ücretsiz kurslarla kendinizi geliştirebilirsiniz.

Fuarları, sempozyumları, turistler için turları ve diğer birçok organizasyonu çevirebilirsiniz. Bayındırlık için tercüme etmek bile mümkündür. İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Çince çeviri akla gelen ilk dillerdir. Az önce dediğimiz Almanca, Fransızca, İspanyolca ve hatta Çince dilleri bilinmesi gereken en önemli dillerdir. Her zaman bir yabancı dil bilmek ekstra fırsatlar sizlere sunar.

Bugün, bir yabancı dili bilmek bile fark yaratırken, ikinci bir yabancı dil sizi tamamen farklı bir seviyeye götürür. Yarı zamanlı veya tam zamanlı çeviri yapabilirsiniz. Her şey ne kadar çalışmak istediğinize bağlı olarak değişir.

Gizli Bir Müşteri Olmak

Gizli müşteri, müşteriler gibi davranarak operasyonları hakkında bilgi alma veya bir tür denetim yapmak için mağazalara veya şirketlere gitme işidir. Gizli müşteri belki de sermayesiz iş fikirlerinin en heyecan verici olanıdır. Çünkü bir müşteri gibi davranmak seni bir ajan gibi hissettirebilir.

Gizli müşteriler, çalışanların performansını, müşterilerle ilişkilerini, tutumlarını ve davranışlarını nereye gittiklerini kontrol eder. Bir müşteri gibi sorular sorar ve kendini ifşa etmeden analizinizi yaparsınız.

Gizli bir müşteri mağazaya girdiğinde, alışverişe başlar ve çalışanlardan tüm bilgileri fark etmeden almaya çalışır. Bu müşteriler, çoğunlukla hizmet sektörünün gözetimi altında, gözlemledikleri her şeyi rapor ederler.

Gizli bir müşteri olmak için, istihdam sitelerinde reklam başvurusunda bulunmanız gerekir. Gizli bir müşteri olmanın anahtarı iyi gözlemler yapmaktır. Bu iş için danışmanlık, insan kaynakları şirketleri veya denetim yapmak isteyen şirketin kendisi ile de iletişime geçilebilir.

Gizli bir müşteri olmak için herhangi bir eğitim gereksinimi yoktur. Önemli olan, bunu fark edilmeden yapabileceğiniz izlenimini vermektir. Sık alışveriş yapıyorsanız veya alışveriş merkezlerinde, mağazalarda vb. çok fazla zaman harcıyorsanız kolayca bu işi yapabilirsiniz.

Ayrıca, işi çok fazla güçlük çekmeyen bir yan çizgi olarak düşünebilirsiniz. Aslında, günde birkaç mağazayı incelerseniz, kazancınız artacaktır. Aldığınız ücret, işin zorluğuna bağlıdır. Bazı şirketler bütün gün gizli müşteriler olarak çalışabilecek insanlar aramaktadır.

Bebek Bakıcılığı

İnsanların son yıllarda zaman ayırmakta zorlandıkları sorunlardan biri, bakmakla yükümlü oldukları kişiler, bebekler, yaşlılar veya evcil hayvanlardır. Ve yine de bir bebek bakıcısı bulmak zorunlulukları vardır.

Sermaye olmadan yapılabilecek işlerden biri olan bakıcılık aslında bir eğitim gerektirse de, bu işi yapmak için yetkinliğe sahip olmak yeterlidir. Özellikle çalışan ebeveynler bebek bakıcılığı için yüksek talep göstermektedir. Yine, yaşlı bakımı da son yıllarda ihtiyaç duyulan işler arasındadır.

Çalışanlar için evcil hayvan bakımı da son derece zordur. Sahiplerinin gece karanlığına kadar eve gelmesini bekleyen hayvanlar, evde olduklarında sorunlara neden olabilir. Bu nedenle evcil hayvan bakıcıları, sahipleri onları almaya gelene kadar hayvanlara göz kulak olurlar.

Bebek bakıcılığı yapmak o kadar da zor değildir. Kısmen zor olsa da, isteyerek yaptıktan sonra, geri dönüşü yorucu olmaya değer. İnternette bebek bakıcılığı hakkında çok fazla iş ilanı vardır. Bir kariyer sitesine gidebilir veya bebek bakıcılığı iş ilanları için arama motorlarını arayabilir ve reklamları bulabilirsiniz. Tanıdığınız insanlarla bile başlayabilirsiniz. Örneğin, komşularınızın bakmanızı istediği insanlarla işe başlayabilirsiniz.

Bebek bakımı çok sorumluluk gerektiren bir iştir. Sizi bakıcı olarak işe alacak kişiye güven vermeniz gerekir. Bu görevi yerine getirmek için kendine sende güvenmelisin. Daha önce kardeşinize, yeğeninize veya komşunuzun çocuklarına baktıysanız, çocuk bakımında deneyiminiz vardır. Bu, diğer insanların çocuklarına bakmaktan bir adım önde olmanızı sağlayabilir.

Yaşlı Bakımı, Çocuk bakımına benzer olsa da, daha zordur. Çünkü yatalak, hasta, kendi kendini yöneten yaşlı insanlara bakmak çok zordur. Bu işi yapabilmek için hem sabır hem de motivasyon gerekir. Ama geri dönüşü size daha büyüktür.

Belki de bebek bakıcılığı ile ilgili en keyifli iş evcil hayvan bakımıdır. Kediler, köpekler, kuşlar gibi evcil hayvanlar size alıştığında, kendiniz bir evcil hayvan sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Hediyelik Eşya Yapmak Ve Satmak

İnsanlar hediye verme ve alma konusuna çok önem verirler. Özel günler, doğum günleri, eve dönüş, yeni yıl, her zaman herkese göre hediye vardır. Bunu yapma karşılığında ne alacağınızı merak ediyorsunuzdur. Hediyelik eşya tasarlayarak ve satarak kolayca para kazanabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken şey hediye tasarım videolarını izlemek ve çalışmak için biraz zaman ayırmaktır. Daha sonra ortaya çıkan ürünleri çevrimiçi veya fiziksel yollarla satabilirsiniz. Bunun için kermes, Fuar, pazar alanı gibi yerleri seçebilirsiniz. İnsanlar artık farklı, ilgi çekici hediyeler arıyor. Farkındalık olarak el yapımı hediyelik eşyalar da güzel bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyuncak Mağazası Açma

Türkiye’de ve dünyada genç nüfustan sonra en yoğun nüfus çocuk nüfusudur. Bu nedenle, oyuncaklara çok fazla talep var ve bu talepler her geçen gün artmaktadır.

Ticarette en çok para kazandıran işlerden biri olarak gördüğüm oyuncak satış pazarında da bir yerde siz alabilirsiniz. Bunun için mağaza açmanız gerekmektedir.

Türkiye’deki oyuncak pazarında, büyük markaların diğer küçük mağazaların çoğuna hâkim olduğunu görmekteyiz. Özellikle Anadolu’nun birçok şehrinde, birkaç mağaza diğerlerine benzemektedir. Siz de bunu yapmalarını bir fırsat olarak görerek bu sektörde yer almaya başlayabilirsiniz.

Oyuncak yapmak aslında pek de mantıklı bir iş değildir. Çünkü kar marjı yüksek değildir ve bu sektörde çok fazla rakip firma vardır. Bunun yerine perakende satış işine girebilirsiniz. Böylece mağaza açarak satışlarınızı yapabilirsiniz.

Eğer bu satışlara örnek vermemiz gerekiyorsa, fabrikanın 3 liralık bir oyuncak ürettiğini düşünelim. Mağaza bu oyuncağı 5 liraya satın aldı. Daha sonra mağaza bu oyuncağı müşterisine 30-40 liradan satışı gerçekleştirdi. Örnekte gördüğünüz gibi, mağazada kar marjı çok daha yüksektir.

Bence mağaza açmanız için herhangi bir süre beklemenize gerek yoktur. 30-40 000 lira ile kendinize ait kolayca, dikkat çekici bir mağaza açabilirsiniz. Ayrıca satışlarınızda %80’e yakın bir kar elde edebilirsiniz.

Mobilya Mağazası Açma

Çok kazançlı olan businessmobile sektörü büyük bir sektördür ve çok fazla rakip olanağı vardır. Rakiplerinizin çok fazla olmasına karşılık, yine de kar marjı çok yüksektir. İyi bir mobilya mağazası açmayı başarır iseniz, çok güzel gelirler elde etmeniz mümkün kılınacaktır.

Mobilya pazarında hem üretim hem de satış yapmak ciddi para kazandırıyor. Bir üretim tesisi kurarak sizde üretime başlayabilirsiniz. Üreticiden ürünleri alabilir ve tüketiciye teslim edebilirsiniz.Benim tavsiyem kesinlikle bir mağaza açmanızdır.

 Mağaza açmak için 150 ila 200 000 TL arasında bir bütçeniz olması gerekmektedir. 50 000 TL’lik bir bayilik markası satın alırsanız mağaza da kurabilirsiniz. Kurduğunuz mağazada sattığınız ürünlerden yaklaşık %60 kar elde edebilirsiniz. 

Sosyal Medya Hesaplarının Ticareti

Sosyal medya, günlük yaşam için giderek daha güçlü ve vazgeçilmez hale geliyor. Sosyal medyanın gücünü bilen işletmeler ve şirketler de bu platformları değerlendirmek istiyor. Ancak sosyal ağ hesabını sıfırdan büyütmek düşünüldüğü kadar kolay değil.

Sosyal medyada aktif olmak için yüksek takipçi ve belirli kitlelere sahip olan hesaplara kendi adlarına şirket sahipleri sahip olmak istiyor. Şirketler, hazır hale gelen hesapları satın alarak sosyal ağlarda güç kazanmayı tercih ediyorlar.

Sosyal medyada iyi olan, hesapları büyütebilen ve firmalara hesap satarak para kazanabilen insanlar çevremizde oldukça fazladır. Bu biraz sizlere değişik gelebilir ama sizi temin ederim ki, çok iyi paraların kazanılabileceği bir iş imkânıdır. 10.000 £ için 1000 £ maliyeti bir hesap satabilirsiniz.

Facebook, İnstagram, Twitter, LinkedIn, sosyal medya hesap ticaretinde en popüler hesaplardır. Hesaplarınız varise, bunlara ek olarak birkaç tane daha hesap açabilir ve bunları sosyal ağ ticaretine getirmek için genişletebilirsiniz.

Dijital İçerik Yazarlığı

Fikirlerimden biri internette yayınlanan makaleler, makaleler ve haberler için editör ve yazar olmaktır. Örneğin, hâkim olduğunuz bir iş alanınız varsa; spor, sağlık, hukuk, ekonomi, teknoloji vb. bu konular hakkında makaleler yazabilir ve para kazanabilirsiniz.

Bu işi yapmak için bir konuda deneyime sahip olma zorunda yoktur. Gerekli araştırmayı yaptıktan ve konuyu öğrendikten sonra içerik yazmaya rahatça başlayabilirsiniz. Yeni bir iş modeli olan dijital içerik Editörü, çok ihtiyaç duyulan bir meslektir. Dijital içerik hazırlarken, kaliteli makaleleri ortaya çıkarmak gerekir. Bu makaleleri kendi blog siteniz için de yazabilirsiniz.

İnternet artık hayatımızın her alanında bulunuyor ve internet üzerinden her türlü bilgiyi alıyoruz. Bize bu bilgileri sağlayan web sitelerine içerik giren insanlar vardır. Çevrimiçi içerik yazma olarak da bilinen, araştırmacı bir kişiliğe sahip olmanız gerekir.

Dijital içerik yazarları, dilbilgisi ve yazım bilgisine sahip, SEO bilgisine sahip, orijinal içeriği hazırlama yeteneğine sahip ve gündemi yakından takip eden kişiler olmalıdır. Dijital içerik yazarı olarak çalışacak yerler arasında dijital ajanslar, SEO şirketleri, sosyal medya ajansları, e-ticaret siteleri bulunmaktadır.

Sanat Dersleri Verme

Müzik, resim, heykel, fotoğraf, dans için yeteneğiniz varsa, insanlara ders vererek sermaye olmadan para kazanabilirsiniz. Öğrencilerinizi internetten, web siteniz veya sosyal ağlarınız aracılığıyla bulabilir ve öğretebilirsiniz. Kendi evinizde veya öğrencilerinizin istediği herhangi bir yerde, bir saatlik ders şeklinde sanat öğretmek mümkündür.

Son yıllarda, enstrüman çalmak, güzel fotoğraflar çekmek, hatta iyi dans etmek isteyen insanların sayısı artmaktadır. Bu bir antrenöre ihtiyaç duyulduğu anlamına gelir. Haftada birkaç gün çalışarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Sosyal medya, özellikle İnstagram sayesinde, herkes güzel fotoğraflar çekmeye hevesli bir hale geldi. Pahalı kameralar, güzel fotoğraflar çekmek için yeterli değildir. Güzel fotoğrafçılık için ışık, pozlama, açı, çerçeve ve diğer birçok faktörün bilinmesi gerekir.

Kendinizi fotoğraf alanında geliştirdiyseniz, ders verebilir ve gelir elde edebilirsiniz. Ama önce, çektiğiniz güzel fotoğrafları yayınlamanız gereklidir ve sizden ders alacak insanların yaptıklarınızı görmelidir.

Fotoğraflarınızı yerleştirmek için en kullanışlı platform sosyal medyadır, İnstagram ve kendi web siteniz gibi sosyal medya platformları olacaktır. Buradaki insanlar çektiğiniz fotoğraflardan etkilenmek isteyecek ve sizin gibi fotoğraf çekebilmek isteyeceklerdir. Böylece sizden bir şeyler öğrenmek isteyecekler.

Bilgisayar Oyunu Oynamak

İnsanlar eğlenmek ve stresi azaltmak için akıllı telefonlardan, tabletlerden ve bilgisayarlardan oyun oynuyorlar. Bunun para kazanmanın bir yolu olabileceğini hiç düşündünüz mü? Oyun oynayarak para kazanmak için makalemde bahsettiğim birçok yöntem sayesinde bu şekilde gelir elde edebilirsiniz. Örneğin, bir oyunda hesabınızı geliştirebilir ve daha sonra satabilirsiniz.

Oyun seviyenizi profesyonellik seviyesine yükseltebilirseniz, esports takımlarında bir oyuncu olabilir ve düşündüğünüzden çok daha fazla para kazanabilirsiniz. Oyun oynayarak ve Twitch gibi platformlardan yayın yaparak para kazanmak da mümkündür. Bağışlar ve alacağınız görüş sayısı ile ün kazanırsanız, size reklam verecek markalar aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Online oyunlarda kıyafet, değerli eşya, karakter ve diğer önemli öğeleri satarak para kazanmak mümkündür. Daha fazla para için ucuza satın aldığınız bir oyun öğesini bile satabilirsiniz. Oyunlar hakkında ayrıntılı bilginiz varsa, tanıtım ve rehberlik videoları çekerek ve artan sayıda abone ve görüntüleme ile YouTube kanalınıza yayınlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bilgisayar oyunları, piyasaya sürülmeden önce geliştiriciler tarafından beta olarak adlandırılan sürümlerde yayınlanır. Bu sürümler, oyunlarda veya iyileştirilmesi gereken yerlerde hataları bulmak için kaldırılır. Oyun tam sürüm çıktığında hiçbir eksiklik olmaması istenir. Bu nedenle, oyuncular bu oyunları test etmelidir. Karşılığında bir ücret almak koşuluyla oyunları test edebilirsiniz. 

Organizatörlük Yapma

Organizasyon, sermaye olmadan yapılabilecek işlerden biridir. Eğer düşünürseniz, nişan, doğum günü, herhangi bir kutlama yapmak isteyenleri organize ederek para kazanabilirsiniz. Her şeyden önce, son yıllarda kutlanan olayların sayısının önemli ölçüde arttığı belirtilmelidir. Partiler, özellikle çocuklar için çok ilgi çekici bir konumdadır. Bu partilere, özellikle İnstagramda sık sık rastlamak mümkündür.

Babyshower, dental party, birthday party gibi birçok kuruluş da bu sektöre olan talebi artırdı. Bu durumda, organizasyon karlı bir iş kapısı haline geldi. Bu işleri yapmanız için herhangi bir sermaye ihtiyacınız yoktur. Parti organizatörleri zaten tüm masrafları ödüyor. Bir Organizatör kiralamayı tercih ediyorlar çünkü partiyi yapan insanların hazırlanmak için hiç zamanları olmuyor.

Bu işte kendinizi geliştirebilirseniz parti evleri açabilir, müşterilerinizi burada ağırlayabilir, parti için mekanları hazırlayabilir ve bunların karşılığında ise bir aracılık komisyonu alabilirsiniz. Örgütsel çalışma henüz yaygın olmasa da, giderek daha popüler hale geldi. Farkındalık arttıkça iş fırsatları da artacaktır. Bu nedenle, bu işi erken başlamak, sektörde öncü olmak anlamına gelir.

Rekabetin düşük olduğu bir alan olmasına rağmen, işiniz takdir edilmelidir. Partileri ve organizasyonları memnun bıraktığınızda insanlar sizi tavsiye edecektir. Bu iş için gerekli ekipmana ve çalışanlara sahip olmak da çok önemlidir. Çünkü bir organizasyondaki bir eksiklik can sıkıcı sonuçlara yol açabilir. Bu yüzden işinin başından beri sıkı tutulması gerekiyor.

Udemy Kursunda Video Çekin

Ders videolarını çevrimiçi olarak izleyebileceğiniz bir site olan Udemy’ye kayıt olabilir ve ders verebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey bilgisayar ve internet bağlantısıdır. Aldığınız ders videolarını satın alan öğrencileriniz varsa, Udemy Komisyonu hariç kalan ücret sizindir. Kurs videoları uzun vadeli bir gelir kaynağıdır. Siteye yüklediğiniz videolar, durdukları sürece gelir elde edebilir.

Udemy’de farklı kategorilerde farklı kurs videoları bulmak mümkündür. O kadar video varken neden benimkini alsınlar? Orijinal ve tam içerik hazırlayarak bu soruyu cevaplayabilirsiniz. Rekabetin nispeten düşük olduğu veya daha iyisini yapabileceğinizi söylediğiniz alanlarda, kendi kurs içeriğinizi sunarak yüksek kar elde edebilirsiniz.

Udemy platformu sadece öğrencilere değil, aynı zamanda yaşam boyu öğrenme özlemleri olanlara da hitap ediyor. Bu yüzden çok çeşitli insanlar tarafından kullanılıyor. İsterseniz, İngilizce dersleri verebilir ve daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz. Şimdiye kadar açılan kurslar on binlerce kişiye satıldı. Kurs ücretinin 30 £ ‘ dan başladığı göz önüne alındığında, karların ne kadar yüksek olabileceğini görebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir