Eylül 30, 2020

3D BASKI İLE NASIL PARA KAZANILIR?  NASIL BİR YOL İZLENİR?

  1. Üç boyutlu baskı teknolojisi ile, nesneler yüksek düzeyde özelleştirme ve karmaşıklık ile üretilebilir ve maliyetler de azaltılabilir.

 

Buna ek olarak, artık çok yönlü çok amaçlı, hepsi bir arada 3d yazıcılar var. Üretimlerini 3d baskıya dönüştüren farklı endüstrilere ve bir 3d yazıcı ile nasıl para kazanılacağına bakalım.

 

Ticari 3D Baskı Ve Ürün Satışı

 

Üç boyutlu bir yazıcı ile iyi para kazanmanın en uygun yollarından biri, yazıcı ile ticari bir hizmet sunmak veya onunla yapılan ürünleri satmaktır. İşletmeler ve bireyler, genellikle üç boyutlu baskı yoluyla üretilen nesneleri talep etmeye başladılar.

 

Bu tür ekipmana sahip olmayan kişiler için 3d baskı hizmetleri sunarak meşgul olabilirsiniz. Buna ek olarak, yetenekli bir tasarımcı olarak, ürünler yapabilir ve satabilirsiniz. Her iki yaklaşımda da, hizmetlerinizi düzene sokmaya yardımcı olan güçlü topluluklar bulabilirsiniz.

 

3DHubs, ticari üç boyutlu baskı hizmeti sunabileceğiniz en iyi web sitelerinden biridir. 3d yazıcınızı burada bir hizmet olarak listeleyebilir, daha sonra sipariş alabilir ve ürettiğiniz ürünler için para kazanabilirsiniz.

 

Katılmak için çok uygun ve sitenin size yardımcı olacak çok fazla kaynağı var. Tek yapmanız gereken geçerli bir e-posta adresine sahip bir hesap açmak, yazıcınızla ilgili bazı ayrıntıları listelemek ve temel olarak siparişleri kabul etmektir.

 

3dHubs sitesine ek olarak, i.matrialise.Com ve shapeways.Com benzer bir biçimde siteler de vardır. Bu hizmetlere katılmak kolaydır ve üç boyutlu baskı ile para kazanmak isteyen insanlar için birçok harika fırsat sunar.

 

İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayan bir sendikaya katılabilir veya ürün yelpazenizi genişletmek için farklı sitelere katılabilirsiniz.

 

Benzer şekilde, e-ticaret hizmetleri sunan web sitelerinde bireysel hizmetler sunmayı da düşünebilirsiniz veya ürünlerinizi satabilirsiniz. Aslında, bu alanda kendi web sitenizi oluşturarak Google, Facebook, Youtube ve benzeri sosyal medya organları ile satın alma kitlenize ulaşabilirsiniz.

 

üç boyutlu baskı

Hızlı Prototip Hizmeti

 

Mimarlık, tasarım, mühendislik ve inşaat alanlarında çalışan profesyoneller arasında yüksek talep gören bir başka üç boyutlu baskı hizmeti de hızlı prototiptir.

 

Tasarımlarını sergilemek için 3d baskı hizmetlerini kullanan mimarlar, modellerin elle inşa edilmesini haftalarca beklemek yerine 3D baskı ile zaman ve para kazanırlar.

 

3D baskı teknolojisi yardımıyla bir ölçek prototipi üretilebilir ve profesyoneller tasarımlarını göstermek, kavramsal bir sunum yapmak veya bir son ürünün ön izlemesini kontrol etmek için kullanabilir.

 

Diğer geleneksel yöntemler yerine üç boyutlu baskı ile hızlı prototiplemenin faydaları:

 

  • 3d baskı, ilk örnek üretiminin süresini ve maliyetini azaltır.
  • Tasarım veya imalatta hata olasılığını azaltır.
  • Bu, aynı tasarımın daha fazla türünü prototipleşmenizi sağlar.
  • Daha karmaşık bir son ürün yapma yeteneğini arttırır.

 

Birçok işletme ve tasarımcı, testlerin hızlı prototipleme yöntemini kullanıyor ve geleneksel yöntemlere göre avantajlarının farkındadır. Büyük üreticiler ve tasarımcılar, tasarımları iyileştirmede ve maliyetleri düşürmede değer gördüler.

 

Köprüler, kompleksler, binalar, kara, deniz ve hava aletleri, konut uygulamaları, oyuncaklar ve diğer birçok alanın yanı sıra özel sektör, belediye ve devlet kurumları prototip üreterek hizmet verebilir.

 

Çok az çaba ve daha düşük maliyetle, güvenilir ve gerçekçi prototipler üretme yeteneği, firmaların planlarını kontrol etmelerine ve üretmeden önce nihai ürünü geliştirmelerine yardımcı olabilir.

 

Ev Yapımı Ürünler Ve El Sanatları

 

Bir 3d yazıcı ile para kazanmanın bir başka harika yolu, ev yapımı Ürünler ve kişiselleştirilmiş el sanatları için pazara girmektir. Bazı şirketler bu alanda üç boyutlu baskı kullanarak ürünler sunmaya başladı ve bu da birçok başarı öyküsüne yol açtı.

 

Fütürist, eski veya çağdaş tasarımları kullanarak akla gelebilecek her şeyi üretmek mümkündür. Bunu yapmak için sizi teşvik edelim. Bu kadar sınırlı olma.

 

Örneğin, Osmanlı sarayının dekoratif desenlerini örnek alarak çok güzel bir çalışma yapabilir ve insanlara bu ürünlerle evlerine farklı bir hava atma fırsatı verebilirsiniz.

 

Bir fantezi filmine ait bir nesne, karakter tasarlayarak meraklıların dikkatini çekmek mümkündür. Ürün yelpazenizi geniş veya dar tutmak size kalmış.

 

3D Yazıcı Kursları

3D Yazıcı Kursları

 

3d yazıcı teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, bu konudaki çalışmalar hızla sahnede yerini alıyor. Bir usta ya da hobi olarak kabul edilseniz de, üç boyutlu yazıcı eğitimleri alarak kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

 

Üretim bilginizi geliştirin ve kullanacağınız malzemeler hakkında bilgi edinin. Sizin için çalışacak ve sizi hayal kırıklığına uğratmayacak modelleri seçin.

 

Üç boyutlu baskı, açık bir durumda para kazanmak için bir dizi harika fırsat sunar, ancak bu fırsata yatırım yapacaksanız, çok pahalı bir üç boyutlu yazıcıyı düşünmek önemlidir.

 

Değiştirilebilir kafalara sahip modeller, garanti ve yedek parça sıkıntısı yok her zaman sizi mutlu edecektir.

 

Başka bir husus, yazıcının üretebileceği ürün hacmidir. Fizyolojik engellerin menzilinizi kısıtlamasına izin vermeyin.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir