Temmuz 24, 2020

50 Bin TL İle Yapılabilecek İşler / En Karlı 15 + İş 2020

2020’ De 50 Bin TL İle Yapılabilecek İşler / En Karlı 15 + İş

50 bin TL ile yapılacak çalışmalar, düşük sermayeli girişimcilerin yönettiği iş alanlarıdır. Bu sermaye, bazen yetersiz olarak görülse de, aslında birçok işletme kurmak için yeterlidir.

2020’de 50 bin TL’yi nasıl değerlendireceğiz sorularını cevaplamak adına bu makalemi yazdım. Bu kılavuzda sizlere yardımcı olacağım.

İnsanlar, başkalarının altında çalışmak istemedikleri veya iş bulamadıkları için köşede biriken sermayeleriyle bir iş kurmaya karar verirler.

İşin maliyeti, her beceri ve iş dalına bağlı olarak değişebilir. Ancak bazı işler küçük sermaye ile de kurulabilir.

50 bin TL ile yapılan işler 2020’de en çok sorulan sorulardan biridir. Para biriktiren ve bunu bir iş fikrine dönüştürmek isteyenler genellikle bu sorunun cevabını ararlar. Sizler için yapabileceğiniz işleri bir araya getirdim.

50 bin TL sermaye ile yapılan işin 2020 için son derece kritik bir eşik olduğunu söyleyebilirim. Çünkü bu para miktarı ne küçük ölçekli ne de büyük ölçekli bir işletme için uygun değildir.

Bu sermaye ile orta dereceli bir iş kurulabilir. Bu yüzden orta dereceli yapılabilecek tüm işleri makaleme belirttim.

Bir iş kurmak zor ve zaman alıcıdır. Bir iş kurmaya karar verdiğinizde, başka birinin iş yerinde çalışmaktan daha fazla çalışabilirsiniz. Özellikle ilk süreçte daha fazla çalışmanız gerekebilir.

İşler zamanla oturduğunda, daha az çalışma olanağınız olacaktır. İş size ait olduğundan, işinizin her şeyiyle sizin ilgilenmeniz gerekecektir.

Bu nedenle, bir işe başlamadan önce, bunun için hazır olduğunuzdan emin olmalısınız. Eminseniz ve yapabileceğinizi düşünüyorsanız, bütçenizde ne kadar para olduğunu sorgulamanın zamanı geldiğini bilmelisiniz.

Bu kılavuzda 50 bin TL sermayenin ne işe yaradığı hakkında konuşacağım, ancak bundan daha fazla veya daha az bir sermayenizde olabilir.

Belirttiğimizden daha az bütçenizin olması önemli değildir. Eğer daha az sermayeniz varsa, sermayenizi 50 bin TL’ye kadar tamamlayabilirsiniz.

Bunun için kredi veya hibe programlarına başvurabilirsiniz. Daha fazla sermayeniz varise, zaten sermayenizin bir kısmını kullanıyorsunuz.

Sermayenizi ayarladıktan sonra, en önemli kısmın zamanı geldi, ne yapabilirim?

Size 50 bin TL ile yapılan ortalamanın altında bir iş vereceğim. Bu işlerden size en yakın olan işi seçebilirsiniz. Size burada verdiğim bilgilerin yanı sıra, sizinde biraz araştırma yapmanız lazım.

Unutmayın ki bir işe başladığınızda, A’dan Z’ye kadar detaylı bir iş arayın. İşin avantajları ve dezavantajlarını öğrenin ve iş planınızı oluşturun. Başarı şansınız daha da artar.

Paranızı en iyi şekilde kullanmanızı öneriyorum. Özellikle de bir iş kurmanın ve sermaye bulmanın zor olduğu günlerde. Örneğin, bazıları şube açmak istiyor, diğerleri de kendi dükkânlarını kurmak istiyor.

Fakat herkes bunu başaramayabilir. Başarılı olmak ve 50 bin TL’lik çalışmalarla ilgili detaylara ulaşmak için tüm makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

50 bin TL ile ne iş yapılır ve buna benzer birçok soru günlük yaşantımda çevrem tarafından bana geliyor.  İnsanlara ticaret yapma yetenekleri ve yatkınlıkları konusunda tavsiyede de bulunuyorum. Ticaretten yapabileceğinizden eminseniz, paranızı bu yönde kullanmayı düşünün.

Genellikle insanlar iş dünyasında iyi olmadan bu düşüncelere girerler ve ne yazık ki bu düşüncelere sahip oldukları için hayal kırıklığına uğrarlar.

Bir iş kurmak için nitelikli olduğunuzu düşünmüyorsanız, paranızı yatırmamanız gerekir. Makalemden kendiniz için en iyi yatırım aracını seçmenin ve bu şekilde karar vermenizin daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Şimdi 50 bin TL’ye tek tek ne yapılacağını düşünelim. Tabi ki, en önemli iş fikrinizin olduğunu düşündüğünüz şeyi ve neler yapabileceğinizi kendinize söylemeniz gerekir.

Aklınıza gelebilecek ve yapmak istediğiniz başka şeyler varise, lütfen yapmaktan çekinmeyin.

1. Vitamin Bar Standı Açın

Vitamin bar standının açılması, 50 bin TL ile yapılması gereken son yılların en parlak iş fikirlerinden biri haline gelmiştir.

Her meslekte olan insanlar bu işi kolayca yapabilir. Sonuçta, işiniz meyveleri sıkmak, et suyu yapmak ve müşterilere satmaktır.

Ne kadar zor olabilir ki, değil mi? Belirli bir zaman içinde el alıştıkça daha hızlı şeyler yapmak mümkün olacaktır.

Son zamanlarda vitamin çubuklarının satışı artmaya başladı. Yani talepleri çok var. İnsanlar sağlıklı beslenmek ve ne yediklerine, içtiklerine dikkat etmek için çeşitli aktiviteler yapıyorlar.

Spor sonrası sağlıklı beslenmek için veya soğuk kış günlerinde vitaminleri depolamak için meyve suyu içiyorlar.

O zaman gelin ve bunları fırsata çevirin. Yaşadığınız bölgede veya talebin çok ileri gitmediği yerlerde bir vitamin barı açın. 50 bin TL sermaye ile bu işi rahatça yapabilirsiniz.

Bu iş için 50 bin TL yeterli olacaktır. Hatta 50 bin TL bütçeniz bu işe yatırım için fazla gelebilir. Çünkü vitamin bar stantları için gerekli malzemelerin maliyeti düşüktür. En çok masraf buzdolabına, masaya ve sandalyeye gidiyor.

Vitamin bar standı açmak için bir dükkân kiralamanıza gerek yoktur. Etrafınızda gördüğünüz, dar bir alanda bir stant kurarak satış yapabilirsiniz. Müşteriler bekliyor ve ürünleri alıyor olacaktır. İstediğinizde bir dükkân açabilirsiniz. Bunun için size 50 bin TL yeterli olacaktır. 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir