Ekim 1, 2020

ABAJUR YAPARAK PARA KAZANMAK

Para, Para, Para… İşimiz para, biliyorum. Ama ne yapacağız, para olmadan hiçbir şey olmaz. Dünya resmen para etrafında dönüyor. Özellikle bizim çağımızda. Bunun etkilerinin en şiddetli olduğu bir zamanda!

 

Sonuçta, para hakkında konuşmayalım, ne hakkında konuşalım, değil mi? Aslında, konuşacağımız diğer şeylerin tek kaynağı paradır. Önce arabalar, para hakkında konuşacağız. Size dünyanın en güzel otellerinden bahsedecek miyiz, paranız yoksa işe yaramaz.

 

Yoksa dünyanın en pahalı mücevherleri hakkında mı konuşacağız?  Eğer paran yoksa elmasları umursamazsın! Belki abartmışımdır, ama ne demek istediğimi biliyorsun.

 

Yani dünyanın en pahalı mücevherine sahip olmak zorunda değilsiniz. İnce bir altın kolyeye sahip olmak ve sevdiğiniz kişi için bir nişan yüzüğü satın almak para alır!

 

Sadece 2 saat uzaklıktaki sahil kasabasına ulaşmak ve dünyanın diğer ucundaki lüks bir otele ulaşmak için para alır. Sonuçta, bugün olmazsa, her zaman, her zaman ve her yerde!

 

Değerli bir yere para hayatımızda var ne katılıyorum. Her durumda, bu öneriye karşı çıkacak çok az insan var.

 

Şu anda,” para benim için hiç önemli değil ” diyen birinin dürüstlüğünden veya akıl sağlığından şüphelenmek gerekir. “Hatta bazıları para kazanmak için hobilerini kullanıyor. Hem eğlenceli hem de para kazanma hobileri için tıklayın.

 

İş konusuna geri dönelim. Evet, para hepimiz için hayati önem taşıyor. Burada hayati dediğimde, hem gerçekten hayati hem de mecazi olarak hayati demek istediğimi vurgulamama izin verin.

 

Çünkü paran yoksa hastaneye gidip tedavi göremezsin ya da insan gibi yaşayamazsın. Yani daha fazla para, daha iyi yaşam standartları ile aynı anlama gelir.

 

Peki, daha fazla para kazanmak için ne yaparsınız? Tamam, çalışıyor olabilirsin ama fazladan bir şey yapıyor musun? Ya da bir ev hanımı iseniz, bütçenize katkıda bulunmak için tasarruf etmekten başka bir şey yapıyor musunuz?

 

Çünkü değilse, hemen harekete geçmelisin. Tabii ki, daha iyi evlerde oturmak, daha iyi arabalara binmek, daha iyi giyinmek, Kısacası, kendiniz ve aileniz için daha iyi yaşam koşulları istiyorsanız, bunu karşılamalısınız. Evet, bu konuda hemfikiriz diyelim.

 

abajur yapmak

Peki, Para Kazanmak İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

 

İlk olarak, yeteneklerinizi düşünmelisiniz. Örneğin, örgü yapmayı veya dikiş nakısını sevebilirsiniz. O zaman bu alanda yapılacak çalışmaları araştırmalısınız. Ya da kaleminiz güçlü olabilir ve daha sonra yazarak, düzenleyerek para kazanabilirsiniz.

 

Onarım çalışmaları, bahçecilik, hediyelik eşya yapımı, özel ders, temizlik, ütü. Para kazanmanın pek çok yolu var, bir kişinin hiçbir şekilde para kazanamayacağımı söylemesi imkânsız. Ve bugün çoğu insanın uygulayabileceği bir para kazanma yöntemi hakkında konuşacağım.

 

Ve bu en eğlenceli olanlardan biri. Tamam, tamam, uzatmıyorum, şu anda abajurlar yaparak nasıl para kazanılacağına bakmaya başlıyoruz…

 

Abajurlar Yaparak Para Kazanmak İçin Hangi Yöntemler Takip Edilir?

 

Bu konuya başlamadan önce, size abajur hakkında kısaca bilgi vereyim. Evet, abajur kelimesi Fransızca abat-jour kelimesinden geliyor. Bu, likörlü bir lamba anlamına gelir.

 

Bugün en popüler dekorasyon ürünlerinden biri, Avrupa’da abajur kullanımı 17. yüzyılda başladı. Tabii ki, zamanla, abajurlarda kullanılan malzemeler çeşitlendirilmiş ve kullanımları daha işlevsel gelmiştir. Sonuç olarak, geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan ülkemizde abajurların kullanımı, diğer ülkelere göre daha geç tarihlenmektedir.

 

Ancak abajurların şu anda hemen hemen her evde bulunan öğeler arasında olduğunu görüyoruz. Aslında, bazıları her odada. Sonuçta, hem şık bir aksesuar hem de aydınlatıcı olarak kullanılan bu güzel ürünlerin çok sevilmesinin nedenlerinden biri kesinlikle işlevselliğidir.

 

Herkesin dekorasyon ürünlerine özel bir ilgisi vardır. Sadelikten asla vazgeçmeyenler bile, dekor söz konusu olduğunda “dur” diyemezler. Üstüne alacağınız dekorasyon ürünü, evinizi güzelleştirmekten başka bir görev görürse, o zaman tadı yenmez.

 

Eee abajurları, tüm bu koşulları sağladıkları için insanların en sevdiği aksesuarlar arasındadır. İnsanların sevdikleri şeylere para harcamaktan asla utanmadıklarını biliyoruz. İndüksiyon felsefesi ile bir sonuca varırsak, bu favori ürünlerden para kazanmak kötü bir fikir değildir.

 

Evet, şimdi soru yöntemimizle yukarıdaki sonuca vardığımıza göre, bu çalışmanın uygulama yöntemlerine geçelim. İlk olarak, abajur yapmanın para kazanmanın en eğlenceli yollarından biri olduğunu bilmelisiniz.

 

Çünkü, bir yandan yaratıcılığınızı kullanacaksınız, diğer yandan, yaptığınız üründen para kazanacağınızı bileceksiniz ve diğer yandan kendinize nitelikli bir çaba bulacaksınız. Öte yandan, bu işi yapmanın avantajlarından biri, istediğiniz zaman dilimleri arasında yapacağınızdır.

 

Buna ek olarak, yeteneklerine güvenen herkes bu eğlenceli çaba ile para kazanabilir. Abajur yaparak para kazanma yönteminin hane halkına başka bir artı noktası da olur… Her zaman satmak için bir ürüne sahip olmaktan bahsetmiyorum bile!

 

Sonuçta, bu güzel aydınlatma araçları gerçekten eğlenceli bir kazanç kapısı olabilir.

 

Abajur yapmak hakkında hiçbir şey bilmeseniz bile, internette biraz dolaşarak bu işin temel çizgilerini öğrenebilirsiniz. Evde birkaç küçük denemeden sonra, başarılı olacağına eminim.

 

Her neyse, gerisi bir çorap gibi kendine gelecek. Kendi markalı ürünlerinizi üretirken, ufkunuz daha da genişleyecek ve her seferinde daha güzel ve farklı abajurlar yaptığınızı göreceksiniz. Yaratıcılığa güvenmese bile, internetten binlerce farklı modele erişebilirsiniz.

 

Eminim onlardan fikir almanıza yardımcı olacaktır. Ve bu işe başlamak için çok fazla sermayeye ihtiyacınız olmayacak.

 

Yani bu kadar büyük bir risk almıyorsun. En kötü ihtimalle, yaptığınız ürünlerin elinizde kaldığını hayal edin. Daha sonra el emeğinizle ortaya çıkardığınız bu güzel aksesuarları yakın çevrenize, arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

 

Ama sana bunun olmayacağını söyleyeyim. Öte yandan, ilk aşamada 5-10 abajur yapacak malzemeler satın alırsanız, bu çalışmanın ne kadar karlı olduğunu daha iyi anlayacaksınız.

 

Bu malzemelerde; ampuller, elektrik kabloları, açma-kapama anahtarları, abajurlar için kumaşlar, kâğıtlar, plastikler gibi çok ucuza satın alabileceğiniz şeyler var. Ayrıca, işi öğrenirken, tüm bu malzemeleri toptancılardan tedarik edebilir ve maliyetinizi minimum seviyeye düşürebilirsiniz.

 

Abajur işinin bir başka avantajı, kullanmadığınız birçok farklı malzemeyi değerlendirme fırsatına sahip olmanızdır. Örneğin, içme şişelerinden oldukça farklı ve şık abajurlar yapılabilir. Ya da giysilerinizin kumaşlarından, üzerlerindeki taşlardan, artık giymediğiniz zımbalardan yararlanabilirsiniz.

 

Tüm bunları internette öğrenebilirsiniz. Hatta kağıt, içecek kutularının halkalarını açma, plastik-metal plakalar, kaşıklar, balonlar, kavanozlar, iplikler, Kısacası, abajurlarınızda istediğiniz her şeyi kullanabilirsiniz. Görüyorsun, bu tamamen yaratıcılığınızı konuşma yeteneğinize bağlı.

 

abajur yapmak

Abajur Yaparak Kim Para Kazanabilir?

 

Abajurlar yaparak kim para kazanabilir, sorunun cevabı; para kazanmak isteyen herkes. Başka bir deyişle, çalışanlardan zamanlarını boşa harcamak istemeyen ev hanımlarına, öğrencilerden emeklilere kadar herkes bunu halledebilir.

 

Çünkü kaç saat çalışacağınız, kaç abajur yapacağınız tamamen size kalmış. Bu nedenle, haftada bir gün izin alan bir çalışan olsanız bile, boş zamanlarınızda bir abajur yapabilirsiniz.

 

Sonuçta, bu tür işleri sadece hobi amaçlı yapan sayısız insan olduğunu unutmayın. Abajurlar yaptığınızda, eğlenecek, dinlenecek ve para kazanacaksınız. Ama el becerisi ve yaratıcılığı ile kendine güven olduğunu da belirtmeliyiz.

 

Yani eğer çevikliğiniz yoksa ya da sakarlıkta sınır tanımayanlar arasındaysanız, o zaman bilmiyorum.

 

Abajurlar Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

 

Evet, bundan ne kadar kazanacağın hakkında. Abajurlar yaparak ayda 1000 lira ve 100 lira kazanabilirsiniz. Çünkü burada belirleyici faktör, kaç tane abajur yaptığınız ve satış işlemlerinize ne kadar çaba harcadığınızdır.

 

Ayrıca, abajur yapmak için kullanacağınız malzemelerin maliyetleri çok uygun olduğundan, bu dekorasyon ürünlerindeki kar oranı çok yüksektir. Bu şekilde düşünün, en ucuz abajurlar bile ortalama 50 TL için satılıyor. Ve yaptığınız şey tamamen özel ve el yapımı olacak.

 

Ayrıca, standart bir abajurun maliyeti size 30 TL ‘ den fazla mal olmayacak. Böylece bir abajurdan en az 20 pound kazanırsınız. Ancak bu fiyatlar, ortaya çıkardığınız ürüne ve kullandığınız malzemeye bağlı olarak değişecektir. Bunu düşünmelisin.

 

Örneğin, özel sipariş üzerine bir abajur yaparsanız, ondan çok daha fazla emek parası isteyebilirsiniz.

 

Peki, yaptığınız ürünleri satamazsanız ne olur? Son soru, değil mi? Merak etme, satacaksın. En kötüsü, yukarıda bahsettiğim gibi, sevdiklerinize bir abajur veriyorsunuz. Çünkü ilk aşamada, az sayıda abajur yapmanızı önerdim.

 

Zaten arkadaşlarınız, çevreniz bu işe girdiğinizi duyduğunda, onlar için özel abajurlar yapmanızı isteyecektir. Ayrıca, yaptığınız abajurları ilgili şirketlere satmayı da düşünebilirsiniz. Çevrimiçi satış da deneyebileceğiniz yöntemlerden biridir.

 

Son olarak, bir hobi olarak yapılabilecek bu iş, para kazanma eylemine dönüştüğü için abajurdan çok daha fazla keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz…

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir