Temmuz 25, 2020

Bebek Ürünleri Satmak Para Kazandırır Mı?

Konsept Kafe Açmak Paradan Tasarruf Ettirir Mi?

Günümüze bakacak olur isek kafeler her sokak köşesinde, yoğun olan her yerde mutlaka vardır. Pek çok kafe varken diğer kafelerden farksız, sıradan bir kafe açtığımızı varsayarsak para kazanmanın oldukça zor bir hale geleceğini bilmeliyiz.

Bu varsayımda para kazanmak zor bir hal aldığından, konsept kafeler daha çok tercih edilir oldu. Örneğin; onlarca çay çeşidi getiren ve sadece çay yapan kahve dükkânları, waffle hizmetleri sunan kahve dükkânları ve vintage kafeler konsept olarak son zamanlarda popüler hale geldi.

Konsept kafe açmak için ne kadar bütçeye ihtiyacınız vardır? Bu ücretler dükkân açacağınız yere göre değişir. Kafenin büyüklüğü müşteri potansiyeli için çok önemlidir. Ortalama olarak, konsept bir kafe   £ 100 000 ile açılabilir. Açılacak kafede en az 5 personele ihtiyacınız olacaktır.

Konsept kafelerde, birkaç kavramı birleştirmenizi tavsiye ederim. Vejetaryen gıda ve çay ürünleri kavramlarını birleştirerek daha fazla gelir elde edeceksiniz. Ortalama olarak, konsept kafeler %40 veya daha fazla oranla kar elde edebilmektedir.

Tavuk Yetiştirmek Para Kazandırıyor Mu?

Tavuk almak istiyor ve tavukların büyütülmesini istiyorum diyorsanız bu işe başlamanız için durmayın derim. Son on yılda Türkiye’de tavuk yetiştiriciliği eskisinden daha hızlı artmaya başladı. Çünkü sağlıklı ve doğal et yemek isteyenler, kırmızı et yerine beyaz ete talep göstermeye başladı.

Tavuk yetiştirdiğinizde bir et şirketi ile anlaşma yapabilir, ürünlerinizi anlaştığınız şirketler aracılığıyla kolayca satabilirsiniz. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de beyaz et ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Bu nedenle müşteri bulma olanağının fazla olması satışları da daha kolay hale getiriyor.

Beyaz et satımının yanı sıra, organik yumurtada satabilirsiniz. Yumurtalarda günümüzde doğal beslenmek isteyen insanlar tarafından çok talep görüyor. İster kendi pazarınızı inşa edin, isterseniz de toplu olarak yumurtları satın alın. Özellikle organik üretim yaparak, iyi bir satış ve kar elde edebilirsiniz. 

Spor Salonu Açmak Paradan Tasarruf Ettirir Mi?

Başınızı çevirdiğiniz her yerde muhakkak spor salonlarını görebilirsiniz. Özellikle kalabalık yerlerde yaşıyorsanız, baktığınız her yerde spor salonlarıyla karşılaşacaksınız. Spor salonlarındaki artışın en büyük faktörü gelir düzeylerindeki artış ve insanların dış görünüşüne önem göstermesidir. Ariyetten sağlıklı yaşam tarzı için spor salonları oldukça önem taşır.

Bu durumda, bir bütçeniz varise spor salonu açmak mantıklı bir hamle olacaktır. Bütçenizin yaklaşık 80-90 000 TL olması gereklidir. Bu rakamlar nitelikli spor salonu açmak için size yeterlidir. Ucuz veya diğer bir tabir ile basit bir iş kurmanızı önermiyorum. Nitelikli spor malzemeleri alırsanız, sorun yaşamayacak ve diğer spor salonlarına karşı bir adım önde olacaksınız. 

Spor veya fitness salonu açmak istediğinizde, ilk işe başladığınızda salonlar için ekstra bir ücret harcanacaktır. Sonraki süreçlerde ise ekstra ödemelerinizi bir daha ödemek zorunda kalmayacaksınız. Ekstra ücretleriniz elektrik, su, temizlik ve personel gibi harcamalarınıza yüzde 80’e varan kar sağlayabilir. Spor salonu açmanın, en karlı işler arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Kişisel Bakım –Kozmetik Mağazası Açmak Paradan Tasarruf Ettiriyor Mu?

En çok para kazandıran işler arasında kişisel bakım mağazası da yer alıyor. Kozmetik mağazası son yılların en trend işlerinden biridir. Tıpkı spor salonunda anlattığımız gibi bu sektörde artan gelir seviyeleri, kişisel bakıma verilen önem ile popüler hale gelmiştir.

Türkiye’de hizmet veren ünlü kozmetik zincirleri vardır. Ancak bu ünlü kozmetik mağazaları yeterli olmadığından, butik kozmetik mağazaları iyi bir iş çıkaracaktır. Bölgenize bağlı güzel bir yer bulabilir ve orada kendinize ait kozmetik mağazası açabilirsiniz.

Bir kozmetik mağazası açmak için çok fazla bütçeye ihtiyacınız yoktur. 50-60 000 lira ile kolayca güzel bir mağaza açabilirsiniz. En büyük masrafınız ise mağazanızın iç tasarım olacaktır. Raflar, dolaplar, aynalar gibi birçok dikkat çekici unsura ihtiyacınız olacaktır.

Anlattığım üzere ürünler için çok fazla bütçeye ihtiyacınız yoktur. Kozmetik ürünleri satan şirketlerle anlaşarak ürünlerinizi taksitle kolaylıkla satın alabilirsiniz. Bazı şirketler ertelenmiş bir ödeme ile taksit dahi yapabilmektedir. Bir kozmetik mağazası açacak olursanız, kısa bir süre içerisinde para kazanmaya başlayacaksınız. Bu yapacağınız iş, dünyanın en çok para kazandıran işlerinden biridir. 

Bebek Ürünleri Satmak Para Kazandırır Mı?

Bebek ürünleri her zaman, değişime uğramaksızın talep görmektedir. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de gıda, giysi, bebek bakım ürünleri ve oyuncaklara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye’de 0-5 yaş arasında 6-7 000 000 kişi olduğunu göz önünde bulundurursak, büyük bir pazar olduğunu anlıyoruz.

Bebek ürünleri üzerinde bir iş kurmak istiyorsanız, üretime girebilir veya mağazada satış yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Eğer ürün üretecek olur iseniz, ürettiğiniz ürünleri toptan satabilir veya bir mağaza kurarak mağazadan kendiniz satabilirsiniz.

Üretim yaparak satmak yerine mağaza açmak istiyorsanız, 50-60 000 liralık bir bütçeyle rahatlıkla mağaza açılabilir. Bir yerden ürünleri tedarik etmeye ve de satmaya başlayabilirsiniz. Bu sektör, para kazanmanızı sağlayacak en önemli işlerden biridir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir