Temmuz 25, 2020

Bir Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır? 

Bir Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır? 

WordPress, SilverStripe, Textpattern ve daha birçok blog sağlayıcısının ortaya çıkmasından sonra yepyeni bir endüstri ortaya çıktı.

Bu sektör, bir blog açarak nasıl para kazanılacağı sorusunu akla getirdi ve bu soru son zamanlarda birçok insan tarafından çokça soruldu.

Blogların kolayca ve sizin istediğiniz zaman çalıştırabileceğiniz bir iş olduğunu duymak kulağa her ne kadar güzel gelse de daha etkili olan bu firma hakkında uzman yardımı almak sizler için oldukça önemlidir.

 SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve panel kullanımında hangi panelin kullanıldığı konusunda eğitilmelisiniz ve bu şekilde bir blogcu olma yolunda ilk adımı atmış olursunuz.

Ne yazık ki, gerekli niteliklere sahip değilseniz, bu işin meyvelerini yemek çok uzun zamanınızı alacaktır. 

Nasıl Blog Yazabilirim? 

Bir Blog açmak için kullanabileceğiniz en büyük sağlayıcı olan WordPress, son günlerde ücretsiz veya ücretli olarak dağıttığı temaların yanı sıra size önemli bir eğitim sağlar.

Blog temaları yazmak kod bilgisi gerektirdiğinden ve çok zaman aldığından, sağlayıcılar bu temaları sizin için hazır hale getirir.

Blog sitelerine girişinizi sağladıktan sonra, ücretsiz bir dağıtım olarak satın alabileceğiniz ya da sizin istediğiniz,

kullanabileceğiniz temalardan birini seçin ve seçiminizi yaptıktan sonra siteyi kurmaya başlayabilirsiniz. 

Blogunuzu açtıktan sonra, blog açarak nasıl para kazanacağınız sorusunun ilk adımı olarak blogunuza düzenli olarak içerik sağlamaktır.

İçerik sağlanarak, blogdaki günlük ziyaretçi sayısı arttırılmalı ve reklam tanıtım sistemlerinden onay alınmalıdır. 

Bir Blog Açarak Nasıl Para Kazanılır?

Blog tamamen kullanıma sunulduktan sonra, kazanmanın ilk ve en kolay yolu olan Google Adsense’den bir hesap açmalı ve sitenizi bir mülk olarak göstermelisiniz.

AdSense daha sonra blogunuz için tercih ettiğiniz temada reklam tanıtımı için ayrılmış yerleri, sitenizi ziyaret eden kişilerin ilgi alanlarına dayalı reklam promosyonları ile dolduracaktır.

 Bu, kazanmanın ilk ve en kolay yoludur, ancak bu reklam promosyonlarının kazanç miktarı fazla değildir. Daha sonra, blogunuzun ziyaretçileri arttığında, bir blog açarak nasıl para kazanılacağına dair en iyi önerilerden biri bir ortaklık almaktır. 

Bu ortaklıkları elde etmek için, forumlarda satış ortaklıkları sağlayan büyük şirketler, yeni açılan şirketler veya küçük satıcılarla iletişime geçmelisiniz.

Ürün başına komisyon mantığı ile çalışan bu yöntem için, karınız oldukça yüksekken, bloğunuzun görüntüleme sayısı oldukça yüksek olmalıdır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir