Temmuz 24, 2020

Birbirinden Farklı 6 Yeni İş Fikiri

Ev Yapımı Restoran Açmak

Ev yemekleri insanlar tarafından en çok tercih edilen yemek türüdür. Çünkü fast food ürünleri insanları yeterince tatmin edemiyor. Özellikle öğrenciler ve çalışanlar öğle yemeği molası sırasında karınlarını beslemek için ev yemeklerini daha çok tercih ediyorlar.Bu nedenle, öğrencilerin veya çalışanların bulunduğu bölgelerde kurulacak ev yapımı restoranlar iyi bir iş çıkarabilir.

Restoran içerisinde vereceğiniz yemeklerin tadı ve çeşitliliği, müşterilerinizin memnuniyetini belirleyecektir. Bu nedenle mümkün olduğunca dikkatli olmalı ve nitelikli yemekler yapmalısınız. Fiyatlar müşteri potansiyelinizi de etkileyecektir. 

Kampanyalar başlatmak ve fiyatları düşük tutmak sizin için yararlı olacaktır. İnsanları cazip fiyatlarla etkilemelisiniz.  Böyle bir işletmeyi açmak için, iç tasarım da dâhil olmak üzere, 50.000 TL gibi bir sermaye sizin için yeterli olacaktır.

Ayakkabı Dükkânı Açmak

En iyi iş fikirlerinden biri de ayakkabı mağazası açmaktır. Ayakkabı satışlarından elde edilen kar çok yüksektir. Bu nedenle, bir ayakkabı mağazası açmak mantıklı bir girişim olabilir.

Bir ayakkabı dükkânı açmaya karar verdiğinizde, bir dükkân bulmanız gerekir. Bulduğunuz dükkân merkezi bir konumda olması harika müşteri potansiyeli açısından harika olurdu. Çeşitleri çok ayakkabıları dükkânınızda tutmak istiyorsanız, büyük bir dükkana sahip olmak size faydalı olacaktır.

Mağazanız hazır olduğunda, ürünlerinizi tedarik etmelisiniz. Bir ayakkabı mağazası açma işinde, en çok masraf ürünlere gider. Bu yüzden stok yapma zorunluluğunuz vardır. Ayakkabıları toptan satın aldığınız için ayakkabıları daha ucuza alacaksınız ve kar oranınız artacak.50 000 TL gibi bir sermaye ile işe girmek mantıklı olacaktır.

Alışveriş Merkezinde Bir Stant Açma

Alışveriş merkezlerinde stant açmak, yatırım yapılabilecek iş fikirlerinden biridir. Türkiye’de 500’den fazla Alışveriş Merkezi var ve her yıl sayısı artıyor. Burada açacağınız Stantlar karlı şeyler yapmanıza yardım sağlayacaktır.

Alışveriş merkezindeki Stantlar genellikle kozmetik, hediyelik eşya, tatlılar, el çantaları ve aksesuarlar veya diğer yiyecekleri satmaktadır. Hangi ürünlerin satılacağına karar vererek bir alışveriş merkezinde stant açabilirsiniz. Yukarıdaki ürünlerin kar marjları genellikle yüksektir. Yani bunlardan birini seçebilirsiniz.

Standınızı açtığınızda dekorasyon yapmak zorunda kalacaksınız. Bunun için biraz ücret harcayacaksınız ayriyeten ürünlerinizi tedarik etmek içinde bir ücret harcamanız gereklidir.Toplamda, bir standı maksimum 50 000 TL ile açabilirsiniz.

Bir Bebek Giyim Mağazası Açmak

Günümüzde birçok bebek ürünleri mağazası açılmaktadır. Doğru uygun bir yer bulunursa ve sermayeniz yeterince varsa, böyle bir işe başlayabilirsiniz. Mağazanın yerini bulmalı ve bulduğunuz mağazanın içini dekore etmelisiniz. Dekorasyondan sonra ise ürünleri tedarik etmelisiniz. 

Diğer stok bebek ürünlerini de mağazanızda saklamalısınız. Çünkü kıyafet almaya gelenler bu ürünlere ilgi gösterecek ve satışlarınız artacaktır. Bebek ürünleri ve süslemeleri için 50 000 TL gibi bir sermaye yeterli olacaktır.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

İnsanlar içeri girdiğinde, satın alacak bir şeyler bulacaklar. Özellikle özel günler için hediyeler arayanlar burada kolayca hediye bulabilirler. Bu işe girmek istiyorsanız, karlı bir yatırım yapmış olacaksınız. 

Bir hediyelik eşya dükkânı açmak için önce etrafınızda bu işi yapan dükkânları gözlemlemelisiniz. Çevrenizdeki mağazaları ziyaret etmeli ve hangi ürünleri sattıklarını, hangilerinin ilgi çektiğini ve müşteri ilişkilerinin nasıl olduğunu görmelisiniz.

Daha sonra dükkânınız için bir yer bulmalısınız. Eğer yoğun bir yerde bulursanız, bu çok iyi olur. Mağaza çok büyük olmak zorunda değil. Bir butik dükkânı da açmayı planlayabilirsiniz.

Ayrıca insanların acil ihtiyaçlarını karşılamak için dükkânda fotokopi makineleri ve faks makineleri koyabilirsiniz. Böylece yan gelir elde edebilirsiniz.50 000 TL’lik bir sermaye, ürünlerinizle böyle bir mağaza açmak için yeterli olacaktır. 

Bir Çiçekçi Dükkânı Açmak

Bir çiçekçi dükkânı açmak 50.000 TL’dir. Bu sermaye ile güzel bir çiçekçi dükkânı açabilirsiniz. Bu işte önemli olan kavramdır. İçinde satacağınız ürünler nitelikli ve göze hitap edici olmalıdır. Bunun için dükkânı iyi dekore etmelisin. Gelen ürünleri taze tutmalısınız.

Mağazanıza gelenlere farklı hizmetler sunmalısınız. Düğün, nişan, tören gibi süslemeler ve çiçekler durumunda bir pakette tedarik gibi şeyler yapabilirsiniz. Dükkânınızın tanıtımı da çok önemlidir. Bunun için sosyal ağ size çok yararlı olacaktır.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir