Temmuz 22, 2020

E-Kitap Yazarak Evden Para Kazanın

E-Kitap Yazarak Evden Para Kazanın

Günümüzün popüler para kazanma yöntemleri arasında e-kitap yazmada önemli bir yer alıyor. Bu yöntem evde para kazanmanın yolları arasında da gösterilebilir. Teknoloji geliştikçe, insanlar kitabı alıp çevirmek yerine bir telefondan, bilgisayardan, tabletten veya e-kitap okuyucusundan okumayı tercih ediyor.

Kullanımı artması nedeniyle, e-kitap yazma da gelişmişler meydana gelmiştir. Bir ya da birkaç konuda yeterince iyi olduğunuzu düşünüyorsanız ve insanların yazdıklarınızı okuyacağını öngörüyor iseniz, bir e – kitap yazabilirsiniz. E-kitaplar, normal bir kitap gibi herhangi bir konu olarak ele alınır.  Örneğin bilimsel konular, biyografiler, romanlar gibi konular hakkında yazılabilir.

Kitabı yazdıktan sonra, çeşitli e – kitap platformlarında yayınlayabilir sonrasında kullanılabilir hale getirebilirsiniz. E-kitap platformları, kitabınız için belirlediğiniz ücretten belirli bir komisyonunu kesecek ve geri kalanı size verecektir.

Koronavirüs salgınından sonra, ne yazık ki, birçok insan evlerine kapanmak zorunda kaldı. Evde para kazanmak için uzmanlık alanınız olan konularda e-kitap yazmak sizin için en azından bir başlangıç olabilir. Bu süreci zamanınızın çoğunu boş geçiriyorsanız değerlendirebilirsiniz.

Cryptocurrency Madenciliği İle Evde Para Kazanmak

Evden para kazanmanın yolları olarak kripto paraları bugünün yeni para birimleri olarak ortaya çıktı. Özellikle Bitcoin ile kripto para birimleri önemeni arttırmaya başladı. Geçmişten bugüne, Bitcoin yaklaşık 80.000 £ ‘ a yükseldi. Yani insanların cryptocurrency’a olan ilgisi arttı.

Kripto para birimlerinden para kazanmak isteyenler, kripto para birimlerini oluşturmak için girişimlerde bulunmaya başladılar. Para borsada satın alma ve satma işlemi ile yapılır, fakat üretmek sizin için çok daha karlı olabilir.

Evde para kazanmanın yollarını araştırırken, bitcoin madenciliği gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bana sorarsınız benim önerim bitcoin madenciliği yapmak değil. Çünkü artık bitcoin üretmek çok zor bir hal almaya başladı. Yani harcadığınız elektriği bile karşılayamayacak duruma gelebiliyosunuz.

Bu sebepten alternatif kripto para birimlerine dönebilirsiniz. Kripto para birimleri üretmeye karar verdiğinizde, yüksek işlemcili bilgisayarlara sahip olmanız gerekir. Özellikle bilgisayarınızın grafik kartı çok iyi bir durumda olmalı. Kendi kripto para biriminizi seçtikten sonra, çeşitli işlemlerle madenciliğe başlayabilir, belirli bir para birikimi yaptıktan sonra bunları kripto para birimi piyasalarında da satabilirsiniz.

Fotoğraf Satarak Evden Para Kazanmak

İnternetten para kazanma genel olarak fotoğraf satarak para kazanma yöntemleri, düğünler gibi organizasyonların dışarıda satılmasından sonra akla geliyor. Ama korkmayın ki, buralarda para kazanmaktan bahsetmiyorum.

Peki, ben nelerden bahsediyorum? Orijinal resimler üretiyorsanız veya stokunuz varsa, bunları çeşitli platformlarda satabiliyorsunuz. Şirketler ve siteler özellikle orijinal içeriği paylaşmak ister. Bu sebeple stok fotoğraf satan sitelerden resim satın alırlar.

Fotoğraflarınızı veya resimlerinizi Shutterstock gibi sitelere de yükleyebilirsiniz. Bu siteye yüklediğiniz fotoğraflar otomatik olarak size telif hakkı verecek ve izniniz olmadan kullanılmayacaktır. Kullanıcılara telif hakkı göndererek fotoğrafınızı kaldırabilirsiniz.

Stok fotoğraf platformlarından alınan fotoğraflar için ücretlerden belirli komisyon düşürülür ve geri kalan miktar size teslim edilir. Bu iş, tam tatmin edici bir para getirmese bile pasif bir kazanç olarak görülebilir. Böylece resimleri yükleyecek ve başka bir işlem yapmak zorunda kalmayacaksınız. Her zaman size belirli miktarlarda para verilecek.

Bu yol evden nasıl para kazanılacağını soran insanlar için uygun bir yoldur.  Ayrıca, grafik tasarım hakkında az da olsa bilginiz varsa ve Shutterstock’a çok sayıda kaliteli fotoğraf ve resim yükleyebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir