Temmuz 27, 2020

Para Kazanma Duası

Para Kazanma Duası

Para kazanmak için dua nedir ve nasıl yapılır? Para kazanma duasıyla para kazanmak mümkün mü? Bu makalede bu tür sorulara cevap vermek istiyoruz. Bilindiği gibi, para kazanma duası, hükmün genişletilmesi, başkalarına ihtiyaç duymadan geçimin iyi bir şekilde sağlanması ve bu işin iyi bir şekilde yapılması için edilen bir duadır. Bazı insanlar Allah’tan para ister (C. C) dua etmenin doğru olduğu düşüncesini savunurlar. 

İnsanlar, her şeyin sahibi olan Allah ( C.C), böyle bir istekte bulunmanın sakıncalı olmayacağını, çünkü iyi ve kötünün Allah’tan geldiğini savunurlar. Gerçekten de, zayıf hizmetkârlar olarak, sınırlı bir başarıya sahibiz. Allah dilemedikçe çalışmalarımızın hiçbiri başarılı olamaz.  Bu yüzden ona sormak, ona dua etmek doğru bir yoldur. 

Para Bizler İçin En Önemli Araçtır

Para, tüm maddi ihtiyaçlarımızı ve bazı manevi ihtiyaçlarımızı karşılayabileceğimiz bu dünyadaki en önemli araçtır. Para ile beslenme, konut, sigorta, maddi arzulardan kaynaklanan gereksinimler, evlilik, başkalarına yardım etme gibi gereksinimleri karşılayabiliriz. 

Bu şekilde düşünecek olursak, evet para en önemli araçtır. Para kazanmak için çalışıyoruz ve para kazandığımız ölçüde mutluyuz. Ama bu mutluluk belli bir eşiğe kadar bize eşlik eder. Yani 100.000 $ ‘lık bir adam 90.000 $’ lık bir adamdan daha mutlu değildir. 

Belli bir eşiğe ulaştıktan sonra, para kovalamak neşeyi arttırmaz. Ancak belirli bir eşiğe ulaşamayanlar, milyonlarca arzu ve özlemle para kazanmak için çaba sarf ederler. Para kazanma Duası, bu eşiğin altındaki insanların sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir. 

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir